Jakie koszty muszę ponieść aby wziąć udział w Campusie ?

Udział w Campusie jest bezpłatny. Jako uczestnik ponosisz jedynie koszt dojazdu do Olsztyna.

Czy na miejscu będę musiała/musiał za coś płacić?

Wszystkie punkty programu, zarówno te merytoryczne, kulturalne jak i sportowe są darmowe.

Co zapewnia Organizator ?

Organizator zapewnia:
- nocleg w akademikach Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego
- wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
- pakiet powitalny dla każdego uczestnika
- udział we wszystkich punktach programu

Co muszę zrobić aby dostać się na Campus ?

Na początek musisz wypełnić formularz rejestracyjny - masz na to czas tylko do 20 maja. Następnie dostaniesz link do ankiety, której wypełnienie jest niezbędne aby wziąć udział w procesie rekrutacji na Campus. Ankietę musisz wypełnić do 30 maja. Do 15 czerwca dostaniesz od nas informację o wynikach rekrutacji.

Jak wygląda dzień na Campusie ?

Każdy dzień to ciekawe spotkania, dyskusje, warsztaty na różne tematy. Popołudnie to również czas na relaks, codziennie przewidziany są atrakcje sportowe, luźne rozmowy z naszymi gośćmi w strefie chilloutu znajdującej się na plaży nad jeziorem kortowskim, a także koncerty znanych wykonawców, ciekawe spektakle, kino plenerowe.

Kiedy zaczyna i kończy się Campus?

Campus zaczyna się 27 sierpnia (piątek) w godzinach popołudniowych a kończy przed południem 2 września (czwartek).

Jak wyglądać będzie program Campusu?

Wszystkie punkty programu oraz  informacje o gościach będą sukcesywnie publikowane  na naszej stronie internetowej oraz wysyłane mailami  do wszystkich zgłoszonych osób.  Na pewno będzie wiele znanych nazwisk, przewidujemy również gości z zagranicy.

Czy każdy może zgłosić się na Campus?

Na Campus mogą przyjechać jedynie osoby, które ukończyły 18 rok życia (w dniu rozpoczęcia Campusu muszą być pełnoletni) ale jednocześnie nie mogą mieć więcej niż 35 lat.

Angażuje się w działalność w małej miejscowości ale nie należę, do żadnej dużej organizacji, czy mam w ogóle szanse, aby zostać zakwalifikowaną/zakwalifikowanym na Campus?

Oczywiście, że tak! Koniecznie się zgłoś. Zależy nam bardzo, aby na Campusie spotkały się osoby, które angażują się w działalność społeczną w różnych społecznościach. Nie ważne czy działasz w dużej organizacji społecznej, samorządzie studenckim, ruchu społecznym, czy też radzie sołeckiej albo jakiejś grupie nieformalnej. Każdy ma szansę zostać przyjęty na Campus. Przy rekrutacji będziemy dużą uwagę przywiązywać do tego ,aby na Campusie pojawiły się osoby zarówno działające w małych społecznościach jak i dużych organizacjach.

Jestem osobą z niepełnosprawnością, czy mogę przyjechać na Campus?

Jak najbardziej, Campus odbywa się na terenie miasteczka akademickiego UWM, obiekt ten jest w pełni dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Na Campus chcemy jechać większą paczką, czy możemy się wspólnie zgłosić?

Niestety nie. Każdy z uczestników musi przejść proces rekrutacji indywidualnie więc może się zdarzyć, że część ekipy się dostanie a część nie.

Czy Campus będzie miał formę wykładów?

Campus to w głównej mierze miejsce spotkań, dyskusji, wymiany poglądów. Spotkania odbywające się w  ramach Campusu będą miały podobny przebieg tzn. najpierw dyskusja ekspertów z danej tematyki, a następnie dyskusja z uczestnikami.

Czy na Campusie jest jeden program dla wszystkich, czy będzie coś do wyboru?

Każdy dzień to na początku panel otwierający, najczęściej będzie to dyskusja z udziałem ciekawych gości. Następnie nastąpi rozbicie na różne panele (będzie ich kilka równocześnie) i uczestnicy będą mogli sami wybierać w jakich punktach chcą wziąć udział. Podobnie będzie z warsztatami.

A co jeżeli pandemia nie ustąpi? Campus odbędzie się zdalnie?

Istotą Campusu jest spotkanie, dyskusja, rozmowy w małych i dużych grupach, integracja. Jeżeli nie będzie możliwy przyjazd uczestników do Olsztyna,  to niestety będziemy zmuszeni przenieść Campus na inny termin.

Czy mogę przyjechać na Campus, nawet jeżeli nie zostanę przyjęta/przyjęty ale zapewnię sobie na własny koszt nocleg i wyżywienie?

Nie. Wszyscy uczestnicy muszą być zrekrutowani. Każdy z uczestników dostanie identyfikator, który będzie upoważniał do wzięcia udziału w punktach programu.