- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadząca:
dr Bianka Siwińska
Podczas warsztatu zastanowimy się, czy istnieją męskie i kobiece typy przywództwa. Ustalimy czym się charakteryzują, a także odbędziemy ćwiczenia, które pozwolą Ci na określenie Twojego miejsca tu i teraz na osi prowadzącej do stania się prawdziwą liderką. W polityce, technologii, nauce, czy pozostałych działaniach społecznych. W ramach warsztatu określisz także swoje dalsze kroki rozwojowe w tym obszarze. Spotkasz też wyjątkowe kobiety, liderki, które podzielą się z Tobą przywódczym i zarządczym doświadczeniem.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadząca:
Julia Maciocha
Po co nam Marsze Równości i dlaczego jest ich w Polsce coraz więcej? Jak przejść od pomysłu do najpiękniejszego dnia w roku? Doświadczone osoby organizujące marsze opowiedzą w pigułce jak przekuć marzenie w działanie i jak zrobić to dobrze tj. inkluzywnie, transparentnie i bezpiecznie.
- Szczegóły
-
Warsztat/dyskusja
Prowadzące:
Magdalena Schejbal
Adrianna Klimaszewska
Ewa Szymera
Michał Tęcza
O tym, jak ważne jest przełamywanie tej zmowy milczenia opowiedzą Ewa Szymera, Adrianna Klimaszewska, Magdalena Schejbal oraz Michał Tęcza.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadzący:
prof. Marcin MatczakMiejsce:
Namiot sferyczny
Słowa opisują cały nasz świat, od najprostszych komunikatów po złożone i rozbudowane traktaty filozoficzne. Gdy dotykamy ważnych tematów ważne staje się nie tylko co mówimy ale i jak mówimy. Czy możemy za pomocą prostego i zrozumiałego języka wytłumaczyć najbardziej zawiłe zagadnienia? Na to pytanie odpowie osoba, która na co dzień tłumaczy Polakom prawnicze niuanse – prof. Marcin Matczak.
- Szczegóły
-
Spotkanie
Gość:
Maciej StuhrMiejsce:
Namiot sferyczny
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadzący:
Radek CzahajdaMiejsce:
Podkowa mała
Dlaczego niektóre zbiórki osiągają spektakularny sukces, a inne odchodzą w zapomnienie niezauważone? Dlaczego niektóre akcje społeczne wspierane są przez największe marki, a innym trudno przekonać osiedlowy sklepik? Wreszcie, dlaczego o jednych projektach głośno w mediach, a innymi nie interesują się nawet znajomi organizatorów? Na tym szkoleniu poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania, korzystając z przykładów efektywnych i tych mniej skutecznych kampanii.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadząca:
dr Bianka SiwińskaMiejsce:
Podkowa II
Perspektywy Women in Tech zapraszają na spotkanie na temat kariery w technologiach. Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób z backgroundem inżynierskim, jak i tych, które myślą o przebranżowieniu oraz rozwinięciu swojej kariery zawodowej o wątki technologiczne lub pracy w organizacji związanej z wytwarzaniem technologii. Omówimy takie zagadnienia jak: programowanie, zarządzanie projektami IT, scrum master, testing i inne.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadzący:
prof. dr hab. Dariusz JemielniakMiejsce:
Przystań
Dlaczego obserwujemy obecnie znacznie większe tendencje dezinformacyjne? Czy to rzeczywiście prawda i jak to zweryfikować? Czy dezinformacja była wykorzystywana np. w średniowieczu? Czy warto rozmawiać z osobami negującymi konsensus naukowy? Jeśli tak, to dlaczego? Jakich strategii komunikacyjnych unikać w zależności od tego, jakie mamy cele? Na te i inne pytania odpowiemy,podczas warsztatu.
- Szczegóły
-
Wartsztat
Prowadząca:
Agata PassentGoście:
Dorota Łoboda
Paweł Kowal
Anna Materska-SosnowskaMiejsce:
Namiot sferyczny
Polska szkoła przeżywa kryzys. XIX-wieczne metody, średniowieczny minister i program nauczania cały czas pozostający w XX wieku nie są w stanie przygotować młodych ludzi do wyzwań stawianych im przez współczesny świat. Zmienia się rynek pracy, zmieniają się potrzeby młodych Polek i Polaków. O potrzebach młodzieży, roli samorządu i misji budowania społeczeństwa wiedzy porozmawiamy w gronie specjalistów z zakresu edukacji i pracy.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadzący:
Konrad CiesiołkiewiczMiejsce:
Podkowa II
W trakcie warsztatu przedstawione zostaną różne metody rozwiązywania konfliktów i aktywności obywatelskiej w oparciu o dialog. Na zakończenie wszystkich trzech warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość wypełnienia profesjonalnych kwestionariuszy, autoryzowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Badanie wykorzystuje się do diagnozy własnych, społecznych kompetencji oraz inteligencji emocjonalnej.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadzący:
Aneta Janikowska-KiślukGoście:
Marek Borowski
Nevşin Mengü
Jana Shostak
Kajetan Kaperzyński
Andrzej BogórskiPartner:
Bank Żywności w OlsztynieMiejsce:
Campus Arena
Rozmowa o metodzie FOLM, która aktywizuje młodych poprzez kontakt z naturą. Projekt obejmuje tygodniową wyprawę do lasu, półroczną opiekę mentora, a także dostęp do platformy z ofertami pracy. Zapytamy też nasze Gościnie Nevşin Mengü i Ianę Shostak czy podobne projektu edukacyjne są organizowane w Turcji i na Ukrainie.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadząca:
Klaudia JachiraMiejsce:
Przystań - sala 3
"W pierwszej części warsztatu opowiem o swojej dosyć nietypowej drodze do polityki.
Postaram się odpowiedzieć na pytania, jak będąc zwykłą obywatelką, czy obywatelem zacząć brać udział w życiu politycznym oraz jak skutecznie wpływać na kształt debaty publicznej? Jak nie bać się wyrażać własnych myśli i robić to w sposób, by nas słuchano? Na drugą część warsztatu prosiłabym, aby uczestniczki i uczestnicy przygotowali minutową (nie dłuższą!) wypowiedź na następujący temat. ""Co mnie wkurza?"". Wspólnie popracujemy nad tymi tekstami."
- Szczegóły
-
Wartsztat
Prowadzący:
Agnieszka PomaskaMiejsce:
Podkowa II
Dlaczego współcześni autokraci nie muszą fałszować wyborów? Jak to możliwe, że mimo skandali, afer i jawnej korupcji, wygrywają oni kolejne formalnie demokratyczne wybory w różnych miejscach na świecie - są teflonowi, czyli odporni na wszelką krytykę? Poznaj przeraźliwie skuteczny mechanizm zdobycia i utrzymania władzy stosowany przez wszystkich autokratów, by nigdy nie stać się aktorem w ich przedstawieniu.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadzący:
Jacek PurskiGoście:
Stanisław Czerczak
Aleksandra SawaMiejsce:
Podkowa I
Na zakończenie wszystkich trzech warsztatów uczestniczki i uczestnicy będą mieli możliwość wypełnienia profesjonalnych kwestionariuszy, autoryzowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Badanie wykorzystuje się do diagnozy własnych, społecznych kompetencji oraz inteligencji emocjonalnej.
- Szczegóły
-
Warsztat
Prowadząca:
Marta FrejMiejsce:
Pająk II
Złość, lęk, smutek, wstręt, zażenowanie, wstyd i rozczarowanie to trudne emocje, których większość ludzi wolałaby unikać. Niestety jest to niemożliwe. Emocje towarzyszą nam przez całe życie i są tak samo ważne i potrzebne, jak radość, wdzięczność, czy spokój. Mogą być paliwem do działania i bodźcem do zmiany. Mogą też służyć celom, które chcemy osiągnąć. Często to właśnie takie emocje towarzyszą tworzeniu sztuki społecznie zaangażowanej. Dlatego spróbujemy z nimi wspólnie popracować.