dr Henryka Bochniarz
Założycielka i przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, największej w Polsce organizacji zrzeszającej przedsiębiorców. Członkini Rady Nadzorczej FCA Poland. Była minister przemysłu i handlu, filantropka, wspiera równość i różnorodność wśród kadry zarządzającej. Członkini Rady Nadzorczej Fiat Chrysler Automotive Poland SA, Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu Akademii L.Koźmińskiego, Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu. Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Przewodnicząca Polsko – Japońskiego Komitetu Ekonomicznego. Założycielka fundacji Prymus, wspierającej młodzież z obszarów wiejskich.
Jan Komasa
Reżyser, scenarzysta, producent, którego prace były nagradzane lub miały swoje premiery m.in. na festiwalach w Cannes, Wenecji, Tribeca, Berlinie, Toronto, Palm Springs, AFI, Chicago, Rotterdamie czy Busan. Jego inspirowany prawdziwymi wydarzeniami film “Boże Ciało” (2019) zdobył ponad 50 nagród na prawie 70 festiwalach filmowych oraz był nominowany do Oskara w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Cztery filmy, które stworzył przyciągnęły do kin w Polsce w sumie 5 milionów widzów. Został uhonorowany przez Polską Akademię Filmową statuetkami Najlepszego Reżysera i Odkrycia Roku, zdobył również statuetkę za Najlepszy Film. Jego zainteresowania nie ograniczają się jedynie do filmu fabularnego - zaangażowany jest także w inne formy audiowizualne - od reklam, teledysków, przez seriale po autorskie współczesne widowisko baletowe “Ksenofonia” wystawione na Festiwalu Malta w 2016 roku. Jest reżyserem pełnometrażowych filmów dokumentalnych, z których jeden - “Spływ” - był w konkursie Top Ten na Festiwalu Filmowym w Krakowie w 2007 roku. Jego drugi film dokumentalny pt. “Powstanie Warszawskie” przyciągnął do krajowych kin 600 tys. widzów i zdobył prestiżową Golden Reel Award oraz nagrodę Polskiej Akademii Filmowej za Najlepszy Film Dokumentalny. W 2020 roku zrealizował film “Hejter” nagrodzony statuetką dla najlepszego filmu na Festiwalu Filmowym Tribeca w Nowym Jorku. Film został zakupiony do dystrybucji przez Netflix, a prawa do serialu nabył HBO. Komasa jest wykładowcą w szkole filmowej PWSFTviT w Łodzi oraz ekspertem w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej.
dr Jarosław Kuisz
Redaktor naczelny „Kultury Liberalnej”, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz „Chercheur étranger associé w Institut d"histoire du temps présent, CNRS w Paryżu. Odbył pobyty badawcze między innymi na University of Chicago Law School, Columbia University Law School oraz St. Antony’s College na Uniwersytecie Oksfordzkim. Laureat nagrody tygodnika „Polityka” – „Zostańcie z nami”. W latach 2016-2018 współdyrektor znajdującego się pod opieką naukową T. G. Asha programu „Knowledge Bridges” na Uniwersytecie Oksfordzkim, następnie Marie Skłodowska-Curie Fellow na Uniwersytecie Kopenhaskim. W roku akademickim 2019-2020 fellow w Wissenschaftskolleg zu Berlin. Od 2021 roku fellow w Center for Science and Policy, U Cambridge. Publikował na łamach m.in.: the Guardian, the New York Times, Foreign Policy, Journal of Democracy. Ostatnio wydał m.in. książki „Koniec pokoleń podległości”, „Propaganda bezprawia”, „The End of the Liberal Mind”. Prowadzi podcast „Prawo do niuansu”.
Andrzej Rzepliński
Polski prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2007–2016 sędzia Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2010–2016 prezes Trybunału Konstytucyjnego.
dr Tomasz Sawczuk
Doktor filozofii i prawnik, szef działu politycznego tygodnika „Kultura Liberalna”, autor książki „Nowy liberalizm. Jak zrozumieć i wykorzystać kryzys III RP”.