Katarzyna Boni
Pisarka, reporterka. Autorka książek o życiu uchodźców w obozach ("Kontener" napisany wspólnie z Wojciechem Tochmanem), sposobach na wyjście z traumy i odbudowy po katastrofie ("Ganbare! Warsztaty umierania" o japońskiej rzeczywistości po potrójnej katastrofie z marca 2011 roku) i budowaniu miast przyszłości ("Auroville. Miasto z marzeń" o mieście założonym w 1968 roku przez wszystkie narody świata, które istnieje do dzisiaj). Od pięciu lat zajmuje się tematyką kryzysu klimatycznego, zanikającej bioróżnorodności, dewastacji oceanów i żałoby związanej ze zmianami klimatycznymi. Za teksty o kryzysie klimatycznym była nominowana do European Press Prize i Grand Pressa. Prowadzi również, wzorowane na japońskich, warsztaty umierania, które pozwalają na głęboką refleksję nad życiem i tym, co dla nas ważne.
Ilona Jędrasik
Ilona Jędrasik kieruje zespołem "Infrastruktura paliw kopalnych" w Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi, kóry pracuje nad prawnymi aspektami odchodzenia od węgla i ochroną klimatu oraz transformacją energetyczną w Polsce. Członkini Komitetu Sterującego Koalicji Klimatycznej. Magister socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie polityki zagranicznej w Collegium Civitas oraz Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych, absolwentka Szkoły Liderów Politycznych. Przygotowuje doktorat w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Szymon Malinowski
Profesor nauk o Ziemi, doktor habilitowany nauk fizycznych, dyscyplina geofizyka, specjalność fizyka atmosfery. Doktor nauk przyrodniczych w zakresie geofizyki. Pracownik Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2016 dyrektor Instytutu Geofizyki UW, od 2020 - przewodniczący interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego przy Prezesie Polskiej Akademii Nauk.
Mirosław Proppe
Prezes WWF Polska. Od 1994 r. był związany z KPMG, jedną z największych firm audytorsko-doradczych w Polsce i na świecie. Pełnił funkcję partnera i szefa zespołu doradczego dla administracji publicznej i infrastruktury w Europie Środkowo-Wschodniej. W swojej długoletniej pracy menadżerskiej prowadził projekty zarówno z obszaru polityki społecznej (przeciwdziałanie bezrobociu i poprawa efektywności polityki społecznej), jak i ochrony środowiska (zagrożenia naturalne, w tym Plany Zarządzania Ryzykiem Powodziowym). Współpracował z przedstawicielami jednostek administracji publicznej, samorządów, województw, miast i największych firm. Jako menadżer odpowiadał za realizację złożonych projektów i kierował licznymi zespołami ekspertów.
Olga Sarna
Prezes Zarządu Fundacji MARE/Koordynator projektów. Ma szerokie doświadczenie w realizacji projektów społecznych i środowiskowych we współpracy z organizacjami pozarządowymi i naukowymi. Uczestniczyła w realizacji licznych projektów dotyczących zrównoważonego rybołówstwa, odpadów morskich (w tym sieci widm) i innych tematów związanych z ochroną środowiska morskiego i gospodarki morskiej, a także projektów edukacyjnychi podnoszących świadomość ekologiczną.