Campus Festiwal

Jak być sobą w świecie, w którym naszą tożsamość tworzy tyle różnych, często sprzecznych narracji? Zobacz błyskotliwy debiut reżyserki Anny Karasińskiej – “Ewelina płacze” w TR Warszawa.

Scenariusz spektaklu jest zbudowany z fantazji, obiegowych opinii i wizerunków medialnych aktorek i aktorów. Aktorzy grają tu siebie samych wyobrażonych przez kogoś innego. Nie mając możliwości sprostowania informacji na swój temat, pozostają uwięzieni w swoich przypadkowych i fragmentarycznych tożsamościach, które przenikają się z ich prywatną prawdą. Spiętrzenie ról sprawia, że nie wiadomo już, do kogo należą wypowiadane ze sceny kwestie.

 

TWÓRCY I TWÓRCZYNIE
tekst, reżyseria: Anna Karasińska
współpraca dramaturgiczna: Magdalena Rydzewska
choreografia: Marta Ziółek
obsada: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz
asystentka reżysera: Ewelina Pankowska
inspicjentka: Karolina Gębska
produkcja: Karolina Pająk-Sieczkowska
realizator dźwięku: Jan Dudziński
realizator światła: Konrad Kajak

 

 

OD AUTORKI
„Rozmontowujemy sytuację teatralną, aby wejść w bliskość z widzami i samymi sobą. Absurd sytuacji, którą stworzyliśmy, jest sposobem na wymknięcie się poza obręb oczekiwań i schematów. W naszej pracy wielokrotne wywracaliśmy wszystko do góry nogami i doświadczaliśmy płynącej z tego wolności, która jak mamy nadzieję, udziela się naszym widzom”.

Spektakl powstał w ramach projektu Teren TR jednej z linii programowych TR Warszawa - linii nowych talentów.

Premiera spektaklu miała miejsce 1 października 2015. Od swojej premiery spektakl prezentowany był na wielu festiwalach artystycznych i w teatrach w Polsce i na świecie, m.in. ramach dni polskiego teatru w Rio de Janerio (Brazylia), na 18. Międzynarodowym Festiwalu TEATROMANIA w Bytomiu, w ramach 56. Kaliskich Spotkań Teatralnych, na Open'er Festival 2016 w Gdyni, w Teatrze im. Żeromskiego w Kielcach, w ramach Programu Teatr Polska 2016 (Jarocin, Konin, Krasnystaw, Kraśnik, Krotoszyn, Nowa Sól, Żary), na 21. Festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie, na Festiwalu Zderzenia Teatrów w Kłodzku, na Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt w Toruniu, w Teatrze Polskim im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.